Immunrendszerünk legfőbb támogatói

Immunrendszerünk véd meg bennünket a külső támadásokkal szemben, felismeri ki a ,,barátunk” és ki nem. Nyirokszerveink összehangolt működésükkel szünet nélkül biztosítják testünk védelmét. Ha ellenséggel találkozik, azonnal reagál és gyulladással válaszol. A stressz, az egészségtelen táplálkozás, káros környezeti hatások, dohányzás erősen gyengíti védekező rendszerünket, amit az őszi-téli időjárás még tovább ront. Jó tudni mivel tudjuk természetes módon támogatni immunrendszerünket, hogy elkerüljük a nagyobb bajt.

Nyiroksejtjeink folyamatosan őrjáratoznak, így azonnal felismerik a betolakodókatés vagy azonnal bekebelezik a kórokozókat vagy ellenanyag termelés indul ellenük. A csata után jön a nagytakarítás, helyreállítás. Ezek a folyamatok normálisan működő immunrendszeresetén gyorsan, pontosan zajlanak, majd helyreáll a rend. Ezt a gyulladásnak nevezett reakciót hormonszerű molekulák, acitokinek szabályozzák, amelyek a fehérvérsejtekből, érbelhártya sejtjeiből szabadulnakfel és a sejtmembránból enzimek hatásárakeletkeznek. Ezt a védekezési mechanizmust gyengítjük meg a helytelen életmódunkkal, rossz táplálkozással. A krónikus légúti betegek, a szívbetegek, a kisgyermekek és idősek fogékonyabbak a fertőzésekkel szemben és jobban megviseli őket egy fertőzés, mint egyegészséges egyént, ezért náluk sokkal jobbankell ügyelni a megelőzésre.

MILYEN FEGYVEREKETTUDUNK BEVETNI A MEGELŐZÉSBEN?

ZÖLDSÉGFÉLÉK

Együnk rostokban gazdag gyökér- és leveleszöldségeket, így karban tarthatjuk egészségesemésztésünket. A rizs, a pektin és azinulin kitűnő táptalaj a beleinkben velünk élőmikroorganizmusoknak. Ez a mikrobiomnaknevezett közösség a kulcsa a jól működőimmunrendszerünknek. A brokkoliban találhatószulforafan erőteljes antioxidáns, támogatja az immunsejtek működését. Segít a dohányzás káros hatásainak csökkentésében .A káposzta, savanyúkáposzta rendszeres fogyasztásagazdag C vitamin és ásványianyagtartalma miatt, a gyomor-bélrendszer erősítése és a bélflóra támogatása miatt is nagyon értékes. Igyák a levét minden étkezés előtt! A hagyma, fokhagyma, fokozza a tüdőben az immunsejtek működését, antivirális, antibakteriális hatásuk is ismert, a fokhagyma gyulladáscsökkentő hatását az allicinek köszönhető. A vöröshagyma héjából ízletes tea készíthető. Tudta, hogy a piros paprika több C vitamint tartalmaz, mint számos gyümölcs?

GYÜMÖLCSÖK

Édes gyümölcsök helyett fogyasszunk inkább áfonyát, csipkebogyót, homoktövistés a citromot, piros grapefruitot. Magas a C-vitamin és flavonoid tartalmuk, segítenek a fertőzések megelőzésében és a lábadozási időszaban.

FŰSZERNÖVÉNYEK

gyömbér gyulladáscsökkentő, csillapítja a lázat a köhögést. Izzasztó hatása miatt előnyös a légúti hurutos időszakban. Az oregánóban lévő timol, karvakrol illóolajok gátolják a baktériumok, gombák szaporodását. Hatásosnak bizonyult a herpesz vírusokellen is. A kurkumában található kurkumin vegyület gyulladáscsökkentő, baktérium, gomba, vírus ellenes hatása ismert. Serkenti a nyiroksejtek (T limfociták) képződését és azantitestek termelődését. A méz minden cseppje kincs. Fogyasszunk minden nap 1-1 kávéskanállal. A gyógygombák közül a pecsétviaszgomba, a hernyógomba sokoldalúan támogatják az immunrendszerünket. Vitaminok: a C- és a D-vitaminra kell a legnagyobb hangsúlyt fektetni. napi szintű bevitelével hatásosan védekezhetünk a vírusfertőzések ellen! Ásványianyagok közül a magnézium, a vas, a cink, a szelén, a réz, a mangán bevitele a fontos. A humin/fulvosavak nyomelemek forrása, segítik az ásványok felszívódását, az immunrendszer működését, gyulladáscsökkentők. Hazánkban terül el a világ egyik legjobb minőségű humin/ fulvosav lelőhelye.

Ismerje meg a molekuláris hidrogént, mely támogatja az immunrendszer működését. Gyulladáscsökkentő hatásapedig a citokin-vihar lecsendesítésébenrejlik.

Összeállította: Dr. József Erika

Vélemény, hozzászólás?

celluláz enzim 60db
18 900Ft
Magas hatóanyagtartalmú vegán eredetű celluláz enzimet tartalmazó étrend-kiegészítő kapszula