Hogyan birkózzunk meg a vírusfertőzésekkel és szövődményeikkel?

Késő ősztől a kora tavaszig terjedő időszakban gyakoribbak a légúti infekciók, melyek hátterében leginkább vírusfertőzések állnak. Egy gennykeltő baktérium a Streptococcus pyogenes által okozott fertőzések után a 60 években rendkívül gyakori utóbetegség volt a reumás láz.  Ez a kórkép a modern antibiotikumok mellett mára irodalmi ritkaság lett. A vírusfertőzések után nagyon gyakoriak a szövődmények, bakteriális felülfertőződések, különösen akkor, ha az immunrendszer nem működik megfelelően vagy kezeléssel legyengítik azt.

Milyen szövődményekkel kell számolnunk?

A vírusfertőzések ép immunrendszer esetén fáradékonysággal, enyhe légúti vagy emésztőszervi tünetekkel pár nap alatt elmúlik. Más esetekben tüdőgyulladással, légzési elégtelenséggel vagy a szívizom és az érbelhártya gyulladása miatt heveny szív- érrendszeri katasztrófák, vénás trombózisok képében zajlik. A tüdőgyulladást kötőszövetes átépülés, fibrózis követi, emiatt csökken a szervezet oxigén ellátottsága és ez minden szerven nyomot hagy. Csökken a fizikai terhelhetőség, gyengül a szív és hosszútávon szívgyengeség, jobb szívfél elégtelenség alakul ki. A szívizomszívburok gyulladást gyengeség, nehézlégzés, szapora, rendetlen szívműködés jelzi. Az izomfájdalmak, a gyomor-bélrendszeri panaszok, hajhullás, íz- és szaglászavar, környéki idegbántalmak, hormonális zavarok mind-mind felléphetnek egyvírusfertőzést követően. A mentális érintettséget memória zavar, koncentráció zavar, alvászavar, szorongás, depresszió, ingerlékenység jelzi. Jellemző a nagyfokú elhúzódó fáradtság.

Mi okozza a szövődményeket?

A vírus fertőzés súlyosabb lefolyású csecsemőknél, szteroid, immunendszert elnyomó, kemo, vesepótló kezelésben részesülő betegnél. A krónikus betegségben szenvedőknél esetekben a gyulladást kiváltó, közvetítő molekulák, az un, citokinek eleve nagyobb mennyiségben vannak jelen, néma gyulladásban van a szervezet ez pedig fokozott trombózis készséggel jár. Elég egy szikra a ,,citokin vihar” kirobbanásához és vele együtt az érkatasztrófák kialakulásához. A gyenge immunrendszer hátterében a helytelen táplálkozás (gyorséttermi ételek), a telítetlen zsírok aránytalansága (omega-3 hiány, omega-6 túlsúly), a mértéktelen hús, cukor, C-, D-vitamin, mikro-tápanyagok hiánya, a dohányzás, stressz a felborult bélflóra státusz a felelősek.

Ami elszomorító, hogy drámai módon nő az elhízás és a cukorbetegség a gyerekek körében emiatt egyre rosszabb az ellenállóképességük.

Hogyan tudjuk segíteni az immunrendszert és elkerülni az fertőzéseket?

Az alapokat kell rendbe hozni, hogy a szervezet öngyógyító, regeneráló képessége beinduljon.

Fogyasszunk kellő mennyiségű, jó minőségű folyadékot, vizet!

Menjünk ki a szabadba, sétálni, tanuljunk meg LÉLEGEZNI!

Fogyasszunk minél több élő ételt, fermentált ételeket!

Böjtöljünk, szükség esetén hozzáértő orvos/természetgyógyász felügyeletével!

Fogyasszunk gyulladáscsökkentő, lúgosító ételeket, étrend-kiegészítőket. Pótoljunk napi szinten C-, D-vitamint (betegség idején nagyobb mennyiséget fogyasszunk a gyógyulásig) cinket, magnéziumot az immunrendszer támogatására! Pótoljunk omega-3 zsírsavakat!

A megbúvó vírusokat, gombákat, baktériumokat semlegesíteni lehet egy modern rezgés alapú technológiával, anélkül, hogy durván beavatkoznánk a szervezet védekező rendszerébe.

A molekuláris hidrogén csökkenti a citokinek kiáramlását a fehérvérsejtekből, semlegesíti a szabadgyököket, amelyek ilyenkor extrém mennyiségben vannak jelen és hatalmas rombolást végeznek a sejtekben. Segíti a természetes energia termelődést a mitokondriumokban, hozzájárul az erőnlét visszanyeréséhez, a testi-mentális felépüléshez.

Látogasson el a www.healthandyouth.hu weboldalra és vásároljon kedvezménnyel molekuláris hidrogént produkáló Recovery plusz Q10 tablettát a GREEN2202 kuponkóddal. Jöjjön el a Health & Youth Egészségközpontba, Budapesten a Campona Bevásárlóközpontba!

Összeállította: Dr. József Erika, háziorvos

tel: 06 30 337 9280

Vélemény, hozzászólás?