A kérdés aktuálisabb, mint valaha. Vajon elég erős önmagában az immunrendszerünk? Vagy szüksége van arra, hogy támogassuk? Ha igen, hogyan? Mindenesetre tény, hogy ha megfelelően működik a szervezetünk védekezőképessége, akkor hatékonyabban küzdünk meg a kórokozókkal.
Szervezetünket napi szinten milliónyi támadás éri, amelyeket észre sem veszünk. Ha enyhe tüneteket észlelünk, biztosak lehetünk benne, hogy a szervezetünk sikeresen küzd meg a támadókkal. Ha azonban immunrendszerünk kimerült, általános gyengeség, fáradékonyság jelentkezik és felütheti a fejét a betegség. Immunrendszerünk működését nemcsak a járványok idején kell támogatni. Fontos tudni, hogy a láz, az orrfolyás, az izzadás és a levertség az immunválasz részét képezik, ezért kell óvatosan bánni azokkal a gyógyszerekkel, amelyek a tüneteket csillapítják, de a betegséget nem gyógyítják.
Mi is az immunrendszer?
Immunrendszerünk feladata, hogy megtartsa szervezetünk integritását, felismerje és védelmet biztosítson a fertőző mikroorganizmusokkal szemben. Feladata az is, hogy a szervezetben keletkezett elfajult sejteket kiiktassa. Mindezt a nap 24 órájában, folyamatosan kell tennie.
A védekezőképességünk nyirokszerveink pontos és összehangolt és nagyon energiaigényes munkájának köszönhető. Részei a csecsemőmirigy, a lép, a csontvelő, a máj, a nyirokcsomók és a mandulák. Immunrendszerünk úgy érik, ahogy egyre több hatás ér bennünket.Ezért fontos tiszta, de nem steril környezetben felnevelni a gyermekeinket. A nyiroksejtek, amelyek a csontvelőben képződnek, a csecsemőmirigyben érnek meg és vándorolnak a nyirokcsomókba, a lépbe, hogy aztán aktív immunsejtként védjenek bennünket. Immunrendszerünk szövetségese a vastagbélben a velünk együtt élő baktériumflóra a mikrobiom.
Bőrünk, a száj, az orr- garat nyálkahártyája képezi az első védelmi vonalat. A gyomornedv sósav tartalmával pusztítja el a kórokozókat. Az egyes testtájakon a nyirokcsomók, a garatban a mandulák látják el az őrző-védő feladatokat. A nyiroksejtek felismerik a betolakodót, a falósejtek, pedig bekebelezik és elpusztítják a kórokozókat. Ha már találkoztunk egy kórokozóval a memóriasejtek segítségével gyorsabban elbánunk a fertőzéssel.
Mi az, ami gyengíti a védekezőképességünket?
Egészségtelen táplálkozás. Az egyoldalú, állati fehérjékben dús étrend nemcsak emésztőrendszerünket, de kiválasztó szerveinket, a májat, veséket is leterheli. A tej, a cukor immunrendszerünkre kedvezőtlenül hat. Ha nem fogyasztunk friss zöldségféléket, akkor a bélflóránk nem jut élelmirosthoz, szó szerint éhen halnak. A feldolgozott élelmiszerekben kevés a vitamin és az ásványianyag, ami szintén hajlamosít a fertőzésekre.
Lelkiállapot. Az állandó stressz, a félelem bizonyítottan gyengíti immunrendszerünkre, emiatt fogékonyabbá válunk a fertőzésekkel szemben, és daganatos betegség kialakulására hajlamosít.
A levegőszennyezés és a növényvédőszerek és a háztartásban használt vegyszerek, műanyagoka legártalmasabbak. Az elektroszmog bizonyítottan legyengíti a védekezőképességünket, de más betegségek kialakulásáért is felelőssé tehetők.
Kerüljük a dohányzást, az alkohol és a drogok fogyasztását.
Hogyan támogassuk az immunrendszerünket?
Mozogjunk, folytassunk olyan tevékenységet, ami pihentet, örömmel tölt el bennünket! Ügyeljünk a táplálkozásunkra! Fogyasszunk naponta friss zöldséget nyersen, főzve, párolva. Gondoskodjunk vitaminok, különösen C-, D-, B – vitaminok és olyan kiegészítők pótlásáról, amelyek szervezetünk energetikai állapotát javítják. Egyeztessünk szakemberekkel, ha bizonytalanok vagyunk. Léteznek olyan táplálék-kiegészítők, amelyek az immunrendszer megfelelő működését segítik elő.
Ismerje meg a molekuláris hidrogént generáló ásványianyag tablettánkat, amely támogatja az immunrendszer működését. Látogasson el weboldalunkra, ahol szakértő válaszol kérdéseire.
Összeállította: Dr. József Erika
RECOVERY PLUS Q10
étrend-kiegészítő tabletta
ásványi anyagokkal, koenzim Q10-zel
OGYÉI: 20323/2018
Kuponkód: GREEN2020
10%-os kedvezmény