Betegségek után újra erősen

Felépülés, regenerálódás – azt jelenti, hogy visszanyerjük egészségünket betegség után.

Amikor egy betegség heveny szakasza lezajlott segíteni kell testünk javító, helyreállító mechanizmusait, hogy a lehető legteljesebben visszaálljon az egészséges állapot. Igaz ez egy egyszer csonttörés esetén, de még inkább, ha egy nagy műtét, súlyos betegség után lábadozunk. Ha nem szánunk figyelmet a felépülésre, újra felütheti a fejét a baj. Betegségeink jelzések, hogy letértünk életünk helyes vágányáról. Gondolkozzunk el azon, milyen változtatás segít, hogy meggyógyuljunk, elkerüljük a visszaesést, életminőségünk romlását.

Milyen tünetek jelzik, hogy testünknek szüksége van még a törődésre?

A bágyadtság, gyengeség az energiahiány jelei, amihez társulhat étvágytalanság, fejfájás, szédülés, verejtékezés, szívdobogás érzés.

A szívbetegeknél terhelésre légszomj, mellkasi diszkomfort érzés, szapora, rendetlen szívműködés is jelentkezhet. A lábduzzadás, éjszakai vizelés a szívgyengeség jelei. Aki tüdőgyulladáson esett át, az akár hónapokig tartó fáradékonyságról, légszomjról, köhécselésről panaszkodhat. A heveny bélgyulladások után gyakori az étvágytalanság, puffadás, teltségérzet, székrekedés vagy a hasmenés. A stroke után egy évnél hosszabb ideig is tarthat a felépülés.

Mit tegyünk lábadozás időszakában?

1, Szánjunk elegendő időt a pihenésre, a pihentető alvásra!  Az alvás alatt helyreállító folyamatok zajlanak, bár passzív fekvésnek látszik. A szívroham sokkal gyakoribb azoknál, akik horkolnak, alvás során kimarad a légzésük. Teremtsük meg az egészséges alvás körülményeit, ne nézzünk TV-t, mobil telefont! Illóolajokkal, gyógynövényekkel, melatoninnal javíthatjuk az alvást.

2, Mozogjunk a fokozatosság elvét betartva! Napi fél – egy óra séta jót tesz a csontoknak, ízületeknek és serkenti a vérkeringést, a tüdő működését, a bél működését, javítja a cukorháztartást, jókedvre hangol.

3, Fogyasszunk tiszta, könnyen emészthető ételeket!

Kerüljük a feldolgozott élelmiszereket, kész ételeket! Nagyanyáink hosszan főtt csontlevest, erőlevest adtak a lábadozó betegeknek. Fogyasszunk naponta többször friss zöldségféléket levesben, párolva, nyersen is, de egyszerre keveset, főleg, ha emésztőszervi gyulladás után lábadozunk. A gyümölcs magas cukortartalma miatt cukorbetegnek nem való. Autoimmun betegek kerüljék a hüvelyeseket, káposztaféléket, a paradicsomot, tejet. Az omega-3 zsírok csökkentik a gyulladást és segítenek az új sejtek képzésében. Túlsúlyosok számára a lábadozás jó időszak egy személyre szabott étrend kialakítására, ami hosszú távon követhető és élvezetes.

4, Hagyjunk pihenni emésztőrendszerünket!

A böjtölés segíti a kiválasztási folyamatokat, a felesleges anyagok távozását a szervezetből.

A böjtölés mindenki által követhető változata az időszakos böjt (fasting), ami nem csak fogyáshoz vezet, de számos betegség megelőzésében hatékony, mint a cukorbaj, szívérrendszeri-, autoimmun betegségek vagy a rák. A hosszabb idejű böjtöt felügyelettel kell végezni. Inzulinnal kezelt cukorbeteg, legyengült beteg ne kezdjen el böjtölni! A böjt idején igyunk tiszta vizet, gyógyteákat, frissen préselt zöldséglevet. A toxinok kivezetését a huminsavak, az ásványi anyagok felszívódását a fulvosavak segítik.

5, Állítsuk vissza bélflóránk egyensúlyát!

Bélflóránk állapota meghatározza egészségünket. Az antibiotikumok, gyógyszerek károsítják bélflóránkat, immunrendszerünk gyengeségéhez, elhízáshoz, cukorbetegséghez, sőt bélrákhoz vezethet. Élelmi rostokkal tápláljuk bélflóránkat!

6, Higgyünk a felépülésünkben, meditáljunk, imádkozzunk!

Képzeljük el, hogy ismét egészségesen, jó erőben létezünk. A hála érzése megszabadít bennünket félelmeinktől, az ima gyógyít. Kérj és megadatik!

Ne feledjük el, hogy szervezetünk képes újjáéledni, ha megkapja a szükséges törődést.

Látogasson el honlapunkra, ahol számos étrend-kiegészítőt talál, épüljön fel a molekuláris hidrogén erejével!

www.healthandyouth.hu

összeállította: Dr. József Erika

Vélemény, hozzászólás?