A jól működő immunrendszer védőpajzsot nyújt a vírusokkal szemben

A tél beköszöntével egyre gyakoribbá válnak a légúti hurutos betegségek, melyek elsősorban a gyerekeket, az időseket és a krónikus betegeket sújtja leginkább. A légúti betegséget vírusok, baktériumok egyaránt okozhatják. Az immunrendszer állapotát számos tényező befolyásolja. A vitaminok, nyomelemek, a táplálkozás, az életmód, fizikai aktivitás mellett bármennyire hihetetlen, de az érzelmi állapot, a gondolkodásmód, azaz a lelki egészség határozza meg leginkább. Mit lehet változtatni annak érdekében, hogy ne essünk áldozatául a fertőzéseknek?

Hogyan működik az egészséges immunrendszer?

Szervezetünk folyamatosan találkozik számára idegen élő/ élettelen anyagokkal, melyek ártalmasak lehetnek. Immunrendszerünk hivatott arra, hogy a felismerje és ártalmatlanítsa a betolakodókat és kijavítsa a sérüléseket. Részben velünk született, másrészt életünk során megszerzett adottságokkal rendelkezik e szüntelenül működő rendszer. A nyiroksejtek a csontvelőben születnek, a csecsemőmirigyben érlelődnek, majd kitelepednek a nyirokcsomókba, lépbe, bélbe, tüdőkbe, hogy védjenek bennünket. Immunrendszerünk kiemelt területe a béltraktus, szorosan együttműködve a bélflórával. 

A falósejtek őrjáratuk során felismerik és bekebelezik a kórokozókat, a nyiroksejtek pedig ellenanyagot termelnek, ezzel ártalmatlanítják a vírusokat. A védekezési folyamatot gyulladásnak nevezzük és ebben szabályozó szerepük van a fehérvérsejtekből, érbelhártyából felszabaduló közvetítő anyagoknak (citokinek). Citokinviharnak hívják azt a jelenséget, amikor tömegesen szabadulnak fel és óriási gyulladást keltenek.

Mi gyengíti a védekezőképességet?

A sok cukor, feldolgozott élelmiszerek fogyasztása, a fizikai inaktivitás, a dohányzás, a sérült bélflóra. A tartós stressz, a negatív lelkibeállítottság, a harag, az ellenségeskedés blokkolja a nyiroksejteket, kimeríti mellékveséket.  Ez csökkenti az ellenállóképességet és válik fogékonnyá a fertőzések iránt az egyén. A legnagyobb problémát azonban a téves információk és az egészségügyi kultúra alacsony foka jelenti.

Mivel lehet erősíteni az immunrendszert?

A rostokban gazdag gyökér- és leveles zöldségek, segítik emésztésünket, kitűnő táptalajt adnak a bélflórának. A brokkoli gazdag antioxidánsokban, támogatja az immunsejtek működését és Segít a dohányzás káros hatásainak csökkentésében. A savanyúkáposzta magas C vitamin és ásványianyag tartalma miatt, a gyomor-bélrendszer erősítése és a bélflóra támogatása miatt értékes. Igyák a levét minden étkezés előtt!

A hagyma, fokhagyma, fokozza a tüdőben az immunsejtek működését, vírusölő és baktériumellenes hatásúak. A piros paprikában is több a C-vitamin, mint számos gyümölcsben.

Az áfonya, csipkebogyó, homoktövis és a citrom, piros grapefruit bőséges C-vitamin és flavonoid forrás, segítenek a fertőzések megelőzésében.

A gyömbér gyulladás-, láz- és köhögéscsillapító, izzasztó hatású. Az oregánó gátolja a baktériumok, gombák szaporodását. Hatásos a herpesz vírusok ellen is.

A kurkuma baktérium, gomba, vírusellenes hatásáról ismert. Serkenti a nyiroksejtek képződését, az antitesttermelődést.

A pecsétviaszgomba, a hernyógomba sokoldalúan támogatják az immunrendszerünket.

A C- és a D-vitamin napi pótlása bizonyítottan hatásos a vírus fertőzések ellen!  A cink, a szelén, a réz, a mangán, a humin/fulvosavak szintén segítenek.

A lelki egészség pedig zenehallgatással, relaxációval, imával, gondolataink kontrollálásával tartható karban. A SZERETET gyógyír minden bajra!

Új lehetőség a gyulladáscsökkentésben és a betegségek utáni felépülésben a molekuláris hidrogén. Támogatja a fáradt, legyengült szervezetet, védi a sejteket a károsodástól.

Látogasson el awww.healthandyouth.hu honlapra és vásárolja meg most az immunrendszert támogató készítményeinket és a molekuláris hidrogén produkáló ásványianyag tablettát most 10% kedvezménnyel. KUPONKÓD: GREEN2112

Összeállította: Dr. József Erika, háziorvos

Tel: 06 30 337 9280

Vélemény, hozzászólás?